Detské spomienky sú tie najkrehkejšie. Je na nás rodičoch, aby sme ich dieťaťu uchovali!

Podľa štúdie na Univerzite Northwestern Medicine sa naše spomienky podobajú detskej hre na telefón. Nepamätáme si presne samotnú udalosť, ale poslednú spomienku na túto udalosť. Od spomienky k spomienke z hlavy vypadávajú detaily o samotnej udalosti a spomienka sa prifarbuje novými pocitmi, ktoré pociťujeme pri jej rozprávaní. Dokonca sa môže stať, že naša spomienka zmizne alebo sa kompletne zmení. Presne ako pri detskej hre na telefón. Čo robiť, aby sme si uchovali čo najdôveryhodnejšie spomienky pre seba aj svoje dieťa?

Obrázek článku

 

Zážitky podložte fotografiami a zápiskami

Najmä dôležité životné udalosti ako zásnuby, svadba a narodenie dieťaťa si túžime pamätať čo najpresnejšie. Je priam nemožné pamätať si všetky spomienky do detailov, ale na osvieženie pamäte veľmi pomáhajú fotografie a poznámky k danej udalosti. Preto sú stále populárnejšie medzi ľuďmi spomienkové knihy. Od spomienkových kníh na svadbu až po spomienkové knihy pre deti. Ide o scrapbook formát, ktorým autorom sú samotní rodičia. Do spomienkovej knihy sa dajú nalepiť fotografie a spísať najdôležitejšie momenty zo života dieťaťa.

 

Zaspomínajte si spolu s dieťaťom

Spomienkové knihy pre deti sú výnimočné v tom, že sa týkajú až dvoch generácií. Sú skvelou pomôckou pre rodiča na zaspomínanie si na toto obdobie, ale hlavne sú výborným ukazovateľom pre dieťa, že malo šťastné detstvo. Detské spomienky sú mimoriadne krehké a veľa dospelých ich často vytesní z hlavy. Je dôležité neustále sa vracať k spomienkam z detstva a pripomínať si ich, pretože sú to najprchavejšie spomienky zo všetkých. Ak sú však spomienky niekde spísané a podložené fotografiou naša myseľ na ne len tak ľahko nezabudne.

Určite sa vám niekedy stalo, že vám kamaráti spomenuli príbeh na ktorý ste už dávno zabudli. Za nič na svete ste si naň nevedeli spomenúť a v tom vám ukázali fotku a vás celkom osvietilo. Presne takto to funguje aj s detskou mysľou. Keď chceme, aby si pamätalo ako sa naučilo bicyklovať, čo najradšej robilo u starých rodičov a aký bol prvý deň v škole, je na nás aby sme tieto spomienky uchovali na žive. Čím častejšie si tieto spomienky spolu s dieťaťom budete prezerať a spomínať na ne, tým je väčšia pravdepodobnosť, že si ich dieťa uchová v hlave až do dospelosti.

 

Uchovajte pre dieťa aj spomienky, ktoré si nemôže pamätať

Pre ľudský mozog je priam nemožné spomenúť si na udalosti do troch rokov života dieťaťa a preto si naše prvé krôčiky a prvé príkrmy pamätáme len ťažko. Prvé spomienky sa objavujú od troch rokov a preto je spomienková kniha na celé detstvo lepšou voľbou ako spomienková kniha len na prvý rok dieťaťa. Neznamená to však, že spomienkovú knihu pre prvý rok dieťaťa nemusíte vypĺňať. Dieťa zaujímajú spomienky, ktoré si nemôže pamätať a preto aj takáto knižka má pre dieťa tiež svoj význam. Ale prečo v tvorbe knižky nepokračovať? Nájdite si detskú spomienkovú knihu, ktorá pokračuje, tam, kde iné končia.

Spomienková kniha s názvom „Z lásky sa zrodilo...“ je ideálnou voľbou na uchovanie spomienok. Obsahuje tehotenský denník, prvý rok bábätka a spomienky na detstvo a významné míľniky až do 10. roku života dieťaťa. Kniha je jednotkou na trhu a jednou z najobšírnejších a najkreatívnejších kníh svojho druhu, ktorá si vás zaručene získa svojim obsahom aj dizajnom.

Viac o detskej spomienkovej knihe sa dozviete v sekcii „Z lásky sa zrodilo...“ .

Späť do obchodu