Líčenie od profesionálnej Make-up artistky

Absolventská práca Make-up artistky ROuMY

(Absolventská práca Make-up artistky ROuMY z kurzu PMA vo FAME, Modelka: Anežka v agentúry Nové Tváre)

Obsah

1. Prečo si vybrať make-up artistu?

2. Svadobné líčenie

3. Líčenie na ples / večerné líčenie

4. Rezervovanie termínu

5. Ako dlho mi make up vydrží?

6. Kde ma bude make-up artistka líčiť?

7. Spraví mi make-up artistka aj vlasy?

8. Chcem sa dať nalíčiť aj keď mám alergiu na kozmetiku

9. Chcem sa dať nalíčiť aj keď mám infekčné ochorenie

10. Cenník

11. Certifikát Professional make-up artist od Fame

 

Hľadáš certifikovanú make-up artistku, prípadne vizážistku v okolí Bánoviec nad Bebravou, Trenčína, Topoľčian, Partizánskeho, či Prievidze? Peneloppe ponúka profesionálne líčenie na každú špeciálnu príležitosť. Od líčenia na svadbu, oslavy, líčenia na ples, líčenia na stužkovú, večerného líčenia až po kurz sebalíčenia pre ženy v každom veku.

 

Naša make-up artistka ROuMY absolvovala akreditovaný kurz Ministerstva školstva uznávaný aj v zahraničí – Professional make-up artist vo FAME, inštitúcii zameranej na módu, make-up a médiá. Ide o najrozsiahlejší kurz v oblasti make-upu na Slovensku, ktorý sa zaoberá všetkým od denného líčenia, cez líčenie nevesty, líčenie na módne prehliadky, večerný make-up, plesové líčenie, extravagantné líčenie, až po líčenie mužov.

 

Každé líčenie je unikátne, a preto aj cena, použité produkty a dĺžka trvania líčenia je rôzna v závislosti od požiadaviek a náročnosti líčenia. Ceny sú uvedené nižšie v texte a časová náročnosť je približne 30 min až 80 min pre denný, jemný večerný make-up alebo menej náročný make up na firemný večierok, alebo párty a 90 min až 2 hodiny pre plesový make up, make up na stužkovú, či svadobné líčenie.

 

Prečo si vybrať make-up artistu?

Častokrát dochádza k zámene slov kozmetička, vizážistka a make-up artistka. Make-up artisti majú špecifické zameranie na make-up tváre a zaoberajú sa ním podrobnejšie, preto by ho mali z týchto troch profesií ovládať vrátane najnovších trendov najlepšie. Okrem samotného líčenia na rôzne príležitosti sa make-up artisti zaoberajú hlavne modelovaním tváre a koloristike, čo je veľmi dôležité pre správny výber líčenia na vyzdvihnutie krásy klientky. Make-up artisti sú zvyčajne lepšou voľbou aj v prípade extravagantného a kreatívneho líčenia.

 

Svadobné líčenie

Make-up na svadbu musí byť dokonalý, dlhotrvajúci a dobre vyzerajúci na fotkách! Ide o jeden z najkrajších dní v živote ženy, ktorá túžiť byť nádherná. Preto je veľmi dôležitá skúška make-upu, aby bola nevesta úplne spokojná so svojim svadobným líčením, a aby sa nestalo, že jej nesadne niektorý z použitých produktov. Skúška svadobného líčenia je preto u nás zahrnutá v cene svadobného líčenia. Aj kvôli nabitému harmonogramu v svadobný deň je dobré skúšku absolvovať, pretože líčenie po jej absolvovaní je rýchlejšie, nakoľko už máme jasnú predstavu nevesty a vyskúšané produkty, ktoré s pleťou dobre fungujú. Klasické svadobné líčenie býva v jemných ružových, marhuľových, zlatých, strieborných a nude odtieňoch, ale čoraz väčším trendom už aj na Slovensku býva výrazné extravagantné svadobné líčenie v odvážnejších odtieňoch ako napríklad indické svadobné líčenie, svadobné portugalské, či brazílske líčenie, ktoré je ale pre klientku mierne finančne náročnejšie.

 

Líčenie na ples / večerné líčenie

Plesové a večerné líčenie môže mať rôznu obtiažnosť v závislosti od predstáv klientky. Často ide o technicky náročnejšie a kreatívnejšie líčenie ako pri svadobnom líčení, ktoré je zväčša jemnejšie, avšak skúška make-upu pri tomto type líčenia nie je v cene. Pri extravagantnejších líčeniach však skúšku make-upu odporúčame, pretože nie každému sa takéto líčenie hodí, a preto je vhodné, aby sa o tom presvedčila i sama klientka a nechala si poradiť od skúsenej vizážistky / make-up artistky. Pri líčení na ples, večernom líčení a líčení na stužkovú je dôležité mať pripravenú fotografiu šiat, účesu a doplnkov, v ktorých sa klientka chystá zažiariť na slávnosti, aby sme make-up vedeli prispôsobiť celkovému outfitu.

 

Práce Make-up artistky ROuMY

(Práce Make-up artistky ROuMY na modelkách z FAME a Agentúry Nové Tváre)

 

Rezervovanie termínu

Pri rezervácií termínu je klientka povinná zaplatiť zálohu vo výške 50% celkovej sumy líčenia (bez započítania cestovných nákladov). Táto suma pri zrušení termínu nebude vrátená, kvôli blokovaniu termínu. Pokiaľ záloha nie je zaplatená, rezervácia termínu je neplatná. Preto odporúčame pri serióznom záujme o líčenie na vybraný termín jeho rezerváciu a zaplatenie zálohy, aby sa nestalo, že termín obsadí niekto iný. Pri rezervácii je dôležité vedieť miesto líčenia a druh líčenia, aby si make-up artistka vedela naplánovať harmonogram a presun medzi klientkami. Pri rezervácii termínu nie je chránený iba make-up artista, ale aj samotný klient. V prípade, že make-up artista sa z vážnych dôvodov nebude môcť na líčenie dostaviť, je povinný nájsť si za seba náhradu, prípadne na základe dohody refundovať klientku vo výške zálohy.

 

Ako dlho mi make-up vydrží?

Trvácnosť make-upu je u každej klientky iná, pretože každá pleť reaguje na produkty rôzne. Rozhodujúcim faktorom je aj ako často sa klientka dotýka tváre, očí... Nepriateľom make-upu sú napríklad aj slzy, dážď či niektoré druhy jedál. Používame však osvedčené produkty, ktoré sú častokrát i vodeodolné. Pleť si na make up pripravíme a samotný make up na konci líčenia fixujeme profesionálnymi fixačnými sprejmi, čím sa trvácnosť make-upu predlžuje a vydrží tak oveľa dlhšie a oveľa viac ako klasické domáce líčenie. Zákazníčkam bežne vydrží líčenie celú svadbu, ples, či inú slávnosť. Pred spaním je ale potrebné si make-up dôkladne odlíčiť. Pre pleť nie je vhodné nechávať si líčenie viac ako jeden deň. 

 

Kde ma bude make-up artistka líčiť?

Make-up artisti sú umelci a každý umelec má rád voľnosť. Navyše často pracujú večer, a preto málo z nich vlastní salón. Sú mobilní a dokážu klientku nalíčiť v podstate kdekoľvek. Výbava pozostáva z make-up kufríka, prípadne rozkladacej stoličky, či ringlightu, čo je veľmi skladné. Make-up artistka vás tak môže nalíčiť napríklad v pohodlí vášho domova alebo na mieste fotenia, čo často býva pre klientku pohodlnejšie a časovo menej náročné. Miesto líčenia je dobré si s make-up artistkou vopred dohodnúť, aby vedela kam má za klientkou vycestovať. V cenníku je i rozpis cestovných nákladov v závislosti od lokality.

 

Spraví mi make-up artistka aj vlasy?

Make up artistka (MUA) nie je školená a certifikovaná osoba na účesy. Jedinou výnimkou sú MUAH, čo znamená make-up and hair = make-up a vlasy. Naša vizážistka je MUA, čiže vlasy si budete musieť zabezpečiť vo vlastnej réžii. Kaderníčku alebo hair stylistku (v prípade líčenia bez kamienkov) je dobré rezervovať si až po samotnom make-upe, pretože make-up sa najlepšie robí s vypnutými vlasmi. Preto v prípade, že klientka príde už s účesom sa môže make-up artistke zle pracovať alebo vlasy sa môžu pokaziť (záleží od účesu). Preto odporúčame najprv make-up, potom vlasy. Opačným prípadom je ale líčenie s kamienkami, ktoré by mohla kaderníčka pri svojej práci omylom odtrhnúť. Vtedy je lepšie vopred sa poradiť s MUA ROuMY a s vašou hair stylistkou, v akom poradí si termíny rezervovať.

 

Chcem sa dať nalíčiť aj keď mám alergiu na kozmetiku

V prípade, že je klientka alergická, musí make-up artistku na tento stav upozorniť, pretože produkty, ktoré make-up artistka bežne používa, by mohli spôsobiť klientke alergickú reakciu a zdravotné ťažkosti. Na trhu je niekoľko anti-alergických produktov a naša make-up artistka sa bude snažiť takejto klientke čo najviac vyhovieť na dosiahnutie požadovaného efektu. Cena takéhoto líčenia je dohodou v závislosti od náročnosti líčenia a použitých produktov. Skúška líčenia je v takomto prípade nutná, aby sme sa uistili, že klientka nedostane alergickú reakciu na niektorý z použitých produktov na samotnej slávnosti.

 

Chcem sa dať nalíčiť aj keď mám infekčné ochorenie

K tejto téme je dôležité spomenúť, že make-up artistka má právo klientku s infekčným ochorením odmietnuť v záujme ochrany zdravia seba a svojich klientiek. Chápeme však, že každá žena chce byť krásna. Niekedy je možné klientku nalíčiť aj v prípade, že má nejaké infekčné ochorenie. Akékoľvek infekčné ochorenie je však klientka povinná dopredu nahlásiť make-up artistke, aby sa vedela na takúto prácu špeciálne pripraviť.

 

ROuMY-MUA-potrét-pin-up

Certifikovaná Make-up artistka ROuMY

Ing. Romana Kiššová (rod. Hlobeňová)

Absolventka akreditovaného kurzu vo FAME

Zakladateľka e-shopu PENELOPPE.sk

 

 

Cenník

Typ líčenia Cena (€)
Denné líčenie 25
Biznis / Pracovné líčenie 25
Líčenie na rodinné / párové fotenie 40
Líčenie na book 45
Líčenie na oslavy (Birmovka, Narodeniny, Krstiny, firemné večierky) 45
Večerný make up / Make up na ples 50
Líčenie na svadbu ako hosť 50
Klasické svadobné líčenie (vrátane skúšky pre nevestu) 70
Extravagantné svadobné líčenie (vrátane skúšky pre nevestu) 85
Klasické svadobné líčenie nevesta + 2 hostia (vrátane skúšky pre nevestu) 140
Klasické svadobné líčenie nevesta + 3 hostia (vrátane skúšky pre nevestu) 180
Extravagantné kreatívne líčenie (haloween, fotenie s tématikou, dress code party) Dohodou
Líčenie na módne prehliadky Dohodou
Kurz sebalíčenia - jednotlivec (neakreditovaný) 100
Kurz sebalíčenia pre skupinu (neakreditovaný) Dohodou
Príplatky
Lepenie umelých mihalníc Zadarmo
Lepenie trsov + 15
Kardashian kontúrovanie + 10
Aplikácia kamienkov a pierok + 10
Úprava obočia + 10
Depilácia tváre + 20
Skúška líčenia v prípade rezervovaného termínu na líčenie + 20
Skúška líčenia bez rezervovaného termínu na líčenie (v závislosti od typu) 50 až 90

 

Cestové náklady

Lokalita Cena (€)
Mikroregión Bánovecko Zadarmo
Ostatný Bánovský okres 5
Mesto Trenčín 8
Okres Trenčín 13
Mesto Topoľčany 8
Okres Topoľčany 13
Mesto Partizánske 8
Okres Partizánske 13
Mesto Prievidza 10
Okres Prievidza 15
Iné Dohodou

 

Certifikát Professional make-up artist od Fame

Fame (2)

Späť do obchodu