Aké kritériá by mala spĺňať spomienková kniha pre dieťa?

Spomienkových kníh pre dieťa je na trhu mnoho od tehotenstva až po školské zážitky. Prezradíme vám aké kritéria by mala knižka spĺňať a ako si vybrať tú pravú knižku pre vaše bábätko.

Dizajn knižky

Spomienková kniha sa vám musí dizajnovo páčiť a jej dizajn by mal byť nadčasový. Musíte si uvedomiť, že spomienkovú knižku dieťatku dáte, keď vyrastie a preto je lepšie zvoliť jemnejší dizajn, ktorý osloví dieťa aj dospelého. Kreslení mackovia a iné detské obrázky môžu neskôr deti vnímať ako infantilné a knižku nechajú radšej zapadnúť prachom, akoby ju mali niekomu ukázať, alebo si pri nej zaspomínať na detstvo.

Detské modelky

Spomienková kniha pre dieťa by mala byť hlavne spomienkou na detstvo vašej ratolesti. Kniha by mala obsahovať iba fotky vášho bábätka, prípadne fotky dieťaťa s rodinou. Mnoho kníh má už na obálke alebo na samotných stranách umelecké fotky spiacich bábätiek. Máloktoré dieťa sa môže pochváliť profesionálnymi fotografiami z detstva a samotné fotografie detí tak môžu v albume pôsobiť obyčajne a v tom najhoršom prípade sa môže dieťa neskôr porovnávať s dokonalým vyretušovaným bábätkom, čo môže mať negatívny vplyv na jeho sebavedomie. Je preto lepšie hľadať knižku bez fotiek baby modelov a modeliek.

Miesto pre rodinu a priateľov

Mať spomienkovú knihu plnú svojich bábätkovských fotiek je ako mať album z dovolenky plný selfie obrázkov, na ktorých nevidno žiadne pamiatky, iba vašu tvár. Je dobré nájsť spomienkovú knižku, kde nájdete miesto aj pre fotky s rodičmi, so starými rodičmi s prvými kamarátmi. Spomienka na detstvo nie je iba o dieťati samotnom, ale hlavne o zážitkoch, ktoré zažilo s rodinou a priateľmi. Nebojte sa tieto spomienky uchovať v knižke pre dieťa. Krásne doplnia celý príbeh a hlavne pripomenú dieťatku, že nikdy na tomto svete nebolo, ani nebude samo.

Kritériá na knihu pre nalepovanie fotografií

Pri výbere knihy na zaznamenávanie udalostí v živote dieťatka je nutné pozrieť sa aj na kvalitu knihy. Knižka musí mať voľnejšiu väzbu, ideálne väzbu špirálovú, aby sa vedela prispôsobiť hrúbke knihy po vyplnení fotografiami. A strany spomienkovej knihy by mali byť na hrubšom papieri (aspoň 170 g), aby sa na stranu dala nalepiť fotografia bez viditeľného poškodenia strán knihy.

Miesto pre vyznania lásky

Je dobré, keď v knihe pre dieťa nájdete pár strán, kde môžete napísať svoje pocity, opísať momenty kedy ste boli na dieťa hrdí, či napísať mu, ako veľmi ho milujete. Každé dieťa potrebuje vedieť, že je milované. Keď mu takéto vyznanie napíšete do spomienkovej knižky, bude sa k nemu môcť kedykoľvek vrátiť a pripomenúť si to. Verte, že hlavne tieto strany budú mať pre dieťa väčší význam ako informácie o prvých príkrmoch a podobne.

Všetko na jednom mieste

Máloktorý pamätníček na detstvo obsahuje tehotenský denník, spomienky od narodenia po prvý rok bábätka aj míľniky počas celého detstva až do 10. roku života vrátane nástupu do školy. Takéto knižky nazývame 3 v 1 spomienkové knižky. Tieto spomienkové knižky 3 v 1 sú cenovo výhodnejšie, skladnejšie a všetky spomienky na detstvo sú na jednom dizajnovo jednotnom mieste. Naviac sú finančne výhodnejšie. 

 

Hľadáte knižku, ktorá spĺňa všetky vyššie spomenuté kritériá spomienkovej knižky pre dieťa? V takom prípade vám určite odporúčame 3 v 1 spomienkovú knihu na detstvo „Z lásky sa zrodilo...“,, ktorá obsahuje tehotenský denník, prvý rok bábätka a významné míľniky v detstve až do 10. roku života.

Späť do obchodu