Ako prijať svoje nové telo a užívať si tehotenstvo plnými dúškami?

Tehotenstvo je často opisované ako nádherné obdobie v živote ženy, no mnoho žien ho vníma inak. Neustále im dvíha žalúdok, majú bolesti, cítia sa menej atraktívne. Prezradíme vám ako si tehotenstvo užiť, neublížiť si pri tom a ako naň neskôr spomínať ako ma magické obdobie.

Obrázek článku

 

Neplánujte priveľa

Nech ste sa o svojom tehotenstve dozvedeli akokoľvek v akomkoľvek veku a v akejkoľvek životnej situácii, takto si to dieťatko vybralo a čím skôr sa dostanete na jeho vlnu tým lepšie. Nesnažte sa silou mocou stihnúť všetky svoje cestovateľské plány, nesplnené sny a kariérne ciele. Je pravda, že po narodení bábätka sa veľa vecí zmení, ale život tým ani zďaleka nekončí. Svoje plány a sny si budete môcť plniť aj po materskej dovolenke a naviac budete mať minimálne o jedného človiečika viac, ktorý sa bude tešiť z vašich úspechov. Žite v prítomnosti a zbytočne sa nenaháňajte, aby ste dieťatku ani sebe neublížili. Počúvajte svoje telo, napovie vám, keď to začnete s plánmi preháňať.

Buďte vďačná aj za tehotenské nevoľnosti

Je zázrak, že ste tehotná a že sa vo vás rodí nový život. Vaše telo je magické a silné, nosí dve srdcia a čoskoro privedie na svet malého človeka. Nebuďte sklamaná a nešťastná z tehotenských nevoľností, bolestí a všetkých zmien, buďte vďačná, že vaše telo je zdravé a doprajte mu čas vysporiadať sa s týmito zmenami. Sú ženy, ktoré by dali všetko na svete za tehotenské nevoľnosti a opuchnuté nohy. Vnímajte to ako malú daň za krásny dar, ktorý je na ceste za vami.

Prijmite svoje telo

Počas tehotenstva telo ženy prechádza obrovskými zmenami. Od pŕs až po samotné bruško, ktoré rastie niekedy viac ako sme si predstavovali a spôsobuje nám strie. Ženy sa často cítia neatraktívne a majú strach, že po pôrode nebudú partnera priťahovať. Nemusíte sa ničoho báť. Prijmite svoje telo a prijmite všetky zmeny, ktorými si muselo prejsť, aby vynosilo bábätko. Kilá naviac pôjdu s troškou sebazaprenia po pôrode veľmi rýchlo dolu a strie na vašom tele alebo jazva po cisárskom reze sú podobne ako tetovanie spomienkou na jednu z najdôležitejších udalostí vo vašom živote. O partnerovu priazeň sa nebojte. Určite budete preňho bohyňou, ktorá mu porodila potomka a bude vás milovať takú, aká ste. Dôležité je, aby ste vy prijali svoje telo a vyžarovali spokojnosť a sebavedomie, to je vždy na žene to najatraktívnejšie.  

Majte zdravý pohyb

Mnoho žien sa počas tehotenstva bojí aj postaviť zo stoličky, aby náhodou bábätku neublížili. Prípadne sa obmedzujú vo svojich koníčkoch a činnostiach, ktoré možno vôbec nie sú počas tehotenstva zakázané. Ženy, ktoré si toho počas tehotenstva neodopierali až toľko, neskôr na tehotenstvo spomínajú ako na radostnú a magickú fázu v ich živote. Vždy je dobré poradiť sa s lekárom a naštudovať si odborné články o činnostiach, ktoré možno počas tehotenstva vykonávať. Ak sa predsa len bojíte, žeby ste mohli bábätku ublížiť, nahraďte vami obľúbené činnosti činnostiam podobným, ktoré sú počas tehotenstva bezpečné. Ak ste boli zvyknutá pravidelne cvičiť môžete tvrdý workout a kardio vymeniť za jogu alebo brušné tance. Beh, či bicyklovanie nahraďte prechádzkami v prírode, či plávaním. Zdravý pohyb v tehotenstve vám napomôže cítiť sa lepšie fyzicky aj psychicky a naviac ženy, ktoré sú v tehotenstve primerane aktívne zväčšia porodia rýchlejšie ako tie, ktoré sa celé tehotenstvo váľajú na gauči. Ak vám to zdravotný stav dovoľuje, doprajte si trocha pohybu aj v tehotenstve.

Urobte si beauty day

Po narodení bábätka budete mať oveľa menej času na seba a svoje potreby a preto je tehotenstvo ideálne obdobie, kedy si trošku nadbehnúť s krásou. Spravte si chvíľku pre seba. Napustite si vaňu (s teplotou akú vám odporučil lekár), zapáľte si sviečky a doprajte svojej pleti luxus. Aplikujte si masky na tvár, masky na vlasy, natierajte si bruško olejmi a rozmaznávajte sa. Užívajte si chvíľku pre seba a pokojne si spravte svoj každo týždenný beauty rituál. Čokoľvek, čo vás bude tešiť a z čoho sa budete cítiť dobre bude tešiť aj vaše bábätko.

Sex nie je zakázaný

Pokiaľ nejde o vysoko rizikové tehotenstvo sex je počas tehotenstva zvyčajne úplne v poriadku. Pokojne si s manželom užite spoločné chvíle. Existujú polohy, ktoré sú bezpečné aj počas vyššieho štádia tehotenstva. Mnoho žien má zo sexu počas tehotenstva strach, ale to vôbec nemusia. Sex počas tehotenstva má niekoľko benefitov a jedným z nich je aj priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém a množstvo vyplavených hormónov šťastia. Mnoho žien tvrdí, že počas tehotenstva zažili najlepší sex v živote. Vedci to pripisujú väčšiemu prekrveniu a citlivosti počas tohto obdobia. Kým je vám sex príjemný a nespôsobuje vám žiadne komplikácie, nie je dôvod vyhýbať sa mu počas tehotenstva.

Pripite si na oslave

Je samozrejme, že pitie alkoholu počas tehotenstva nie je pre bábätko prospešné, ale to že sa vyhýbate alkoholu ešte neznamená, že na každej oslave a párty musíte byť odstrčená. Poproste hostiteľa, aby vám nalial hroznovú limonádu do pohára od šampanského, ríbezľový džús do pohára na červené víno, jablkový džús do pohára od whiskey alebo nealko radler do pivového pohára a pripíjajte si spolu s ostatnými. Vašu abstinenciu každý pochopí a vy sa nebudete cítiť na párty odstrčene a užijete si ju spolu s ostatnými.

Neberte si nič k srdcu

Naša spoločnosť je, bohužiaľ, nastavená tak, že tehotnú ženu môžeme poučovať, chytať za brucho a komentovať jej postavu. A to ani nehovorím o strašidelných vetách o pôrode a „veď počkaj, keď sa narodí...“ Sú typy žien, ktoré sa nad týmito vetami ani nepozastavia a prejdú im jedným uchom dnu a druhým von, ale sú tu aj také, ktorých sa tieto hlúpe poznámky a zvyky hlboko dotknú. Snažte sa brať tieto poznámky úsmevne a pokojne na ne odpovedajte hlúpo. Veď ako sa hovorí – hlúpa otázka, hlúpa odpoveď. Buďte pri vymyslení odpovede kreatívna a tieto nepríjemné zážitky sa tak vďaka vám zmenia na úsmevné, ktoré môžete neskôr rozoberať s kamoškami na káve a poriadne sa na nich zasmiať.

Urobte si krásnu spomienku na tehotenstvo

Na to, aby ste na tehotenstvo spomínali ako na magické obdobie musíte mať aj magické zápisky, poznámky a fotky ako dôkaz. Kúpte si spomienkovú knižku, v ktorej si svoje zážitky uchováte naveky. Odporúčame spomienkovú knižku 3 v 1 „Z lásky sa zrodilo...“, ktorá obsahuje tehotenský denník, prvý rok bábätka a míľniky počas celého detstva. Knižka tak nebudete iba spomienkou na vaše tehotenstvo, ale krásny ucelený príbeh pre vaše dieťatko, ktoré to neskôr určite ocení. Knižka vás sama navedie na kreatívne fotky na uchovanie tej najkrajšej spomienky na tehotenstvo.

Späť do obchodu