OSOBNOSTI V RÝMOCH Od Tutanchamóna po Štefánika + edukačné PEXESO ako darček

Kniha Osobnosti v rýmoch Od Tutanchamóna po Štefánika od autorky ROuMY Kiššovej patrí medzi náučné knihy pre deti, ktoré rastú spolu s dieťaťom. Je spracovaná tak, aby bola zaujímavá pre malých aj veľkých čitateľov a každému ponúkla niečo iné. Preto je vhodná aj pre súrodencov s väčším vekovým rozdielom. Prevažuje edukačný charakter a v hravej forme deťom priblíži 40 osobností, vynálezy, umenie a historické udalosti, ktoré rozšíria všeobecný prehľad každého čitateľa. Úlohou tejto knihy nie je naučiť dieťa všetky fakty, ktoré kniha obsahuje, ale dieťa zaujať, zabaviť sa s ním, stráviť čas spoločným čítaním. Verte, že sa na vášho potomka určite niečo „nalepí“.

Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Skladom (>5 ks)
Kód: 15002
€14,95 –15 % €12,60
Kategória: Naše knižky
predna strana cista
Tip
€14,95 –15 %

Edukačná kniha pre deti Osobnosti v rýmoch je vyhotovená na šírku v A5 formáte s pevnou väzbou a ponúka čitateľom 52 strán plných 40 známych osobností v troch stupňoch náročnosti rozdelených do 4 tematických kategórií: história a spoločnosť; veda a technika;  umenie a kultúra;  slovenské a české osobnosti. Naviac obsahuje časovú os s historickým prehľadom osobností a nadväzujúce otázky na konci každej kapitoly. Jedine na našom e-shope získate dokonca k nákupy knihy Osobnosti v rýmoch aj edukačné PEXESO s osobnosťami zadarmo ako darček. Nezabudnite si pozrieť aj naše tričká pre deti z edície Osobnosti v rýmoch.

Čo môže kniha Osobnosti v rýmoch ponúknuť jednotlivým vekovým kategóriám?

Škôlkari a predškoláci

Túto náučnú knihu možno zaradiť už aj do kategórie knihy pre deti od 3 rokov. Vďaka krátkym textom v rýmoch a jednoduchým ilustráciám dokáže kniha zaujať aj malého čitateľa. Vyberáme najmä texty s označením náročnosti – nenáročný text. Pre túto vekovú skupinu kniha Osobnosti v rýmoch s náučným charakterom môže ponúknuť najmä rozlišovanie tvárí; pomenovanie nových predmetov; spoznávanie povolaní; objavovanie rýmov; zoznámenie s písmenami a číslami; lepšie vnímanie vetnej skladby. Jednotlivé úryvky knihy môžeme dokonca škôlkarom a predškolákom čítať na dobrú noc. Deti v tejto vekovej skupine ešte nie sú schopné pracovať s textom, ale pri častom čítaní knihy budú vedieť jednotlivé osobnosti určite rozlíšiť a zahviezdiť tak medzi dospelými.

Žiaci I. stupeň ZŠ

Žiakov prvého stupňa zaujíma táto kniha s edukačným charakterom v hravej forme asi najviac. Dieťa začína pracovať s textom a rozumieť súvislostiam medzi osobnosťami vynálezmi a historickými udalosťami. V tomto veku sa na dieťa vedomosti len tak lepia. Ak chce dieťa čítať samo, písmo pre prváčikov je ešte pomerne malé, avšak pri čítaní spolu s rodičmi si môže dieťa precvičiť čítanie mien a rokov narodenia. Pri čítaní mien sa musí dieťa oveľa viacej sústrediť nakoľko mozog si neznáme mená nedomýšľa automaticky, ale je nútený prečítať celý text písmenko po písmenku. Preto nechajte čítanie nadpisov na svoju ratolesť. Kniha je približne od 8 rokov dieťaťa vhodná aj pre samo čitateľov ponúka dieťaťu nasledovné: zdokonaľovanie v čítaní; lepšie vnímanie časovej osi; zlepšenie sústredenia a pamäti; zoznámenie s umením, vedou, históriou – príprava na II. stupeň ZŠ.

Žiaci II. stupeň ZŠ

Táto edukačná kniha od 10 rokov ponúka čitateľovi základný všeobecný prehľad, ktorý bude v živote potrebovať. Dieťa už je dostatočne zrelé na to, aby rozumelo všetkému o čom sa v knihe píše. Čím je staršie, tým sú mu jasnejšie aj odkazy na udalosti, ktoré sú v knihe napísané v inotajoch (čo bolo zámerom autora, aby kniha nepôsobila na deti príliš kruto a tvrdo). Zrelému čitateľovi kniha ponúka: čítanie s porozumením; hľadanie súvislostí v bežnom živote; rozšírenie všeobecného prehľadu; hľadanie skrytých inotajov v texte; vzbudenie záujmu o dohľadanie informácii v odbornej literatúre.

Upozornenie: Kniha obsahuje populárne texty, ktoré umelecky spracúvajú všeobecne známe fakty a môžu obsahovať konšpirácie a subjektívne názory autora. Pre komplexné informácie siahnite po odbornej literatúre.

Formát: A5 na ležato
Osobnosti v rýmoch
Text © Romana Kiššová 2021
Jazyková korektúra: Zuzana Pavlisová
Grafické spracovanie © Romana Kiššová 2021
Vydavateľstvo © SlovaKiss s.r.o. 2021
ISBN 978-80-973655-1-6

Prezrite si krátke promo video knižky Osobnosti v rýmoch :)

Edukačná knižka Osobnosti v rýmoch | peneloppe.sk

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
L Avatar autora | 5.8.2021
Úžasná kniha! Môjmu synovi sa veľmi páči a ja som rada, že si čo-to zopakujem zo všeobecného prehľadu. Zistila som, že po materskej mám celkom resty ????...
5
T Avatar autora | 8.7.2021
Obrovská spokojnosť ☺ knižka prišla hneď na druhý deň, deti sa jej nevedia dočítať. Je zaujímavá, výstižná a náučná naviac pexeso ku knižke je skvelý darček - všetky osobnosti z pexesa už deti (Jakubko 5 a Sofinka 7 rokov) ovládajú!
Späť do obchodu